Niezniszczalne pojazdy rolnicze

Bardzo byśmy chcieli, by raz zakupiony pojazd służył nam przez całe życie. Tak niestety nie jest i musimy się z tym pogodzić, iż czasami nasz traktor się popsuje. Nie znaczy to, że cały już jest do wyrzucenia. Na szczęście każdy pojazd ma możliwość wymiany tylko uszkodzonego elementu na nowy i znów może podjąć się pracy.

Jakie elementy można wymieniać?

Jeżeli podczas pracy traktor zaczął szwankować, ale nadal pracuje, staramy się dokończyć pracę w polu. Dobrze byłoby po zakończonym dniu sprawdzić, co uległo uszkodzeniu. Możliwe, iż gdy dokonamy od razu naprawy uszkodzonej części ciągnika, unikniemy poważniejszej awarii. Niektóre elementy można podreperować, ale inne mogą się okazać do całkowitej wymiany. Czy wymienimy ją od razu, czy poczekamy, aż całkiem wysiądzie i dopiero wymienimy, to już zależy od nas. My decydujemy, czy chcemy zakończyć pracę na czas, czy bezradnie czekać na pomoc, gdy w trakcie jazdy wadliwa część padnie całkowicie.

Wymieniać możemy wszelkie elementy w różnych układach ciągnika. Mogą to być części:

– w silniku,

– systemie chłodniczym,

– układzie paliwowym,

– hamulcowym,

– sprzęgłowym,

– kierowniczym,

– hydraulicznym,

– alternatory,

– koła zamachowe,

– instalacje.

Gdzie szukać?

Jeżeli zepsuje nam się ciągnik i wiemy co jest tego powodem oraz jesteśmy w stanie sami usterkę wymienić, szukamy odpowiedniej części do ciągnika https://czesci-ursus.pl/ w Internecie, na różnych giełdach, szrocie, lub u producenta. Każdy sposób dobry. Cena danego elementu będzie różna, w zależności od tego, czy kupimy część używaną, czy nową. Sprawdzić musimy także, czy kupowany przez nas element jest tej samej firmy co ciągnik. Ewentualne zamienniki mogą pasować, ale nie muszą i z tym musimy się liczyć.

Fachowiec

Najskuteczniejszym sposobem może okazać się zaprowadzenie traktora do warsztatu samochodowego, zajmującego się wymianami części do ciągników. Mechanik podczas wymiany może zrobić dodatkowo przegląd całego pojazdu i ewentualnie poprawić poluzowane sektory, naprawić inne nadszarpnięte elementy. Wybór należy do nas. Ważne, by ciągnik służył nam naprawdę jak najdłużej.