Ciągniki Zetor w Polsce

Marka ciągników Zetor jest nadal uważana za jedną z bardziej popularnych na polskiej wsi. W jaki sposób ta czeska firma stała się jedną z ulubionych marek polskich rolników? I dlaczego właśnie ona jest do dziś nadana używana na polskiej wsi?

Zetor – części wysokiej jakości

Skojarzenia z polską marką ciągników rolniczych Ursus jest w pełni uprawnione nie tylko dlatego, że ciągnik rolniczy Zetor na dobre zagościł na polskich polach już w połowie lat sześćdziesiątych. To właśnie polska firma bardziej czerpała z wzorców czechosłowackiego sąsiada, który z kolei szybciej adoptował się do warunków obowiązujących producentów ciągników rolniczych w Europie zachodniej. Nie przypadkiem to właśnie współpraca z zachodnimi firmami zaczęła się właśnie w Czechosłowacji. Dzięki tym krokom czechosłowacka firma stała się pionierem rozwiązań, które również przejął i nasz rodzimy Ursus. Osiągnęli to dzięki temu, że potrafili dotrzymywać zachodnich standardów jakości części do ciągników i maszyn rolniczych, jednocześnie utrzymując niskie ceny. To rozwiązanie sprawiło, że wciąż są w czołówce rankingów ciągników rolniczych używanych w naszym kraju.

Najpopularniejszy zagraniczny ciągnik rolniczy

Zetor 7245 to model wciąż najchętniej wybierany spośród używanych ciągników. Jeszcze do niedawna był liderem na liście używanych traktorów rejestrowanych w naszym kraju. Jego osiągi i fakt, że części do ciągników Zetor są powszechnie dostępne w każdym internetowym sklepie rolniczym są główną przyczyną. Inną jest to, że bardzo wiele elementów można wymienić, korzystając z części do ciągników Ursus, do modelu Ursus C-355 czy części do Ursusa C-360. Także i w tym przypadku części zamienne są dobrej jakości i w niskiej cenie, a oferuje je niemal każdy sklep rolniczy sklep internetowy. Wszyscy użytkownicy podkreślają również jego wytrzymałość i oczywiście różnice w standardzie kabiny Zetora 7245 w porównaniu np. do rodzimych ciągników Ursus C-360 czy Ursusa C-360.

Zetor 5211, czyli największy konkurent Ursusa C-360

Niewiele ustępuje mu popularności Zetor 5211, czyli po prostu na nieco starszy model, o mniejszej pojemności silnika. Często jest porównywany właśnie do ciągnika Ursus C-360, z uwagi na podobne parametry techniczne. O ile jednak polski ciągnik jest maszyną rolniczą, która nie zawsze sprawdza się przy cięższych pracach polowych, o tyle Zetor 5211 jest wydajniejszy, nawet mimo większego spalania. Podobnie jak w przypadku innych modeli ciągników Zetor, części zamienne są dostępne w dobrych cenach i w niemal każdym internetowym sklepie rolniczym oferującym części zamienne do ciągników i maszyn rolniczych.